ZAAWANSOWANE TECHNIKI PRZESŁUCHAŃ

« powrót

Szkolenie warsztatowe z prowadzenia przesłuchań na poziomie zaawansowanym skierowane zwłaszcza do osób, które ukończyły szkolenia z prowadzenia przesłuchań na poziomie podstawowym lub zajmują się zawodowo pozyskiwaniem informacji od osób w czasie przesłuchań. W czasie warsztatów główny nacisk kładziony jest na efektywną obserwacje i ocenę zachowań przesłuchiwanego, stosowanie prawidłowych technik i taktyk zadawania pytań oraz na prowadzenie skutecznego przekazu perswazyjnego mającego skłonic osobę przesłuchiwaną do zmiany postawy i wyjawienia prawdy.

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Planowanie i przygotowanie przesłuchań
  2. Nawiązywanie i podtrzymanie kontaktu interpersonalnego z przesłuchiwanym
  3. Techniki formułowania i taktyki zadawania pytań
  4. Prowadzenie „Wywiadu” – studia przypadków
  5. Analiza autentycznych przesłuchań podejrzanych
  6. Rozpoznawanie wskaźników kłamstwa – wprowadzenie do analizy behawioralnej w procesie wykrywania kłamstwa
  7. Dobór i stosowanie technik wywierania wpływu, efektywne stosowanie RPM - umiejętność budowania skutecznego przekazu perswazyjnego
  8. Nawiązanie dialogu, dokonanie przełomu i skuteczne prowadzenie monologu - warsztaty

Szkolenie realizowane jest w czasie 16 h szkoleniowych i ma charakter stricte warsztatowy

Szkolenia prowadzone są przez emerytowanego oficera Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, posiadającego bogate doświadczenie zawodowe i szkoleniowe, m.in. prowadził śledztwa z zakresu przestępczości narkotykowej, nieprawidłowości w prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, zamówień publicznych i "afery paliwowej", był wykładowcą Centralnego Ośrodka Szkolenia ABW, wdrażał metodę przesłuchań FBI w ABW (ukończył, m.in. szkolenie FBI Advanced Interview and Interrogation – zaawansowanych technik przesłuchań), z zakresu przesłuchań szkolił funkcjonariuszy ABW, Policji, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, sędziów i prokuratorów cywilnych i wojskowych, żołnierzy Wojsk Specjalnych oraz pracowników wielu instytucji państwowych i firm komercyjnych.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij